درحال بارگذاری سایت...
تا چند ثانیه دیگر وب سایت آماده استفاده است.
از صبر شما متشکریم

بهینه سازی و سئو سایت

سئو چیست؟

سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization یا بهینه سازی سایت برای موتور های جست و جو است و هر کاری که در جهت رتبه بندی بهتر سایت در موتور های جست و جو مخصوصاً گوگل انجام شود را می توان جزو عملیات سئو سایت قرارداد.

هر کاری که باعث عملکرد بهتر سایت از نظر سرعت، کلمات به کار رفته در متن و محتوای سایت، لینک های ساخته شده در سایت، ایجاد ساختار مناسب برای صفحات سایت و … که باعث رتبه بندی بهتر سایت در گوگل و سایر موتورهای جست و جو می شود را سئو می نامیم.

تاثیر رفتار کاربر بر سئو سایت چیست؟

در گذشته پارامترهائی از جمله تعداد لینک هائی که به یک صفحه خاص داده می شد می توانست باعث افزایش سئو سایت شود، اما امروزه با توجه به تکنولوژی های به وجود آمده موتورهای جست و جو رفتارهای کاربران در هنگام ورود به سایت ها از نتایج جست و جو را ارزیابی می کنند و با توجه به رفتارهای کاربران که نشان دهنده کیفیت و مرتبط بودن صفحات با نتایج جست و جو است صفحات مختلف را رتبه بندی می کنند یا بهتر است بگوئیم جزو پارامترهای بسیار مهم برای سئو سایت محسوب می شود.

چرا موتورهای جست و جو به سئو سایت اهمیت می دهند؟

هر سیستمی با یک هدف تولید می شود و هدف از به وجود آمدن موتورهای جست و جو ارائه بهترین و مرتبط ترین جوابها به کاربران است، از این رو هر چه قدر بیشتر به قوانین و مقررات وضع شده توسط موتورهای جست و جو احترام بگزارید مطمئناً سهم بیشتری از مخاطبان و جست و جو گران پیرامون حوزه فعالیت سایت شما نسیبتان خواهد شد، از این رو هر اشتباه شما در سئو سایت می تواند شما را از دید کاربران پنهان کرده و در این صورت بازگشت به صفحات جست و جو می تواند غیر ممکن یا خیلی زمان و هزینه بر باشد.

سئو کار به چه کسی گفته می شود؟

افرادی که قوانین گوگل و سایر موتورهای جست و جو را می شناسند و دانش فنی لازم در حوزه طراحی وب سایت را نیز دارند می توانند عملیات سئو سایت را بر عهده بگیرند در غیر اینصورت انجام هر اشتباه کوچک می تواند سایت شما حتی به مرز مسدود شدن از نظر گوگل نیز برساند، توجه داشته باشید دو نوع سئو وجود دارد که در مقالات بعدی در مورد آنها بیشتر توضیح خواهیم داد:

  • سئو کلاه سفید
  • سئو کلاه سیاه

چه کارهائی در سئو باید انجام شوند ؟

به طور کلی فرآیند سئو سایت را می توان به سه زیر گروه تقسیم نمود که موفقیت فقط و فقط با انجام موازی هر سه گروه امکان پذیر خواهد بود :

سئو سایت اصفهان
سئو سایت اصفهان
  • سئو تکنیکال : در هنگام طراحی سایت و پس از آن هر عملیاتی که به بهبود عملکرد فنی سایت کمک کرده و باعث افزایش سرعت سایت، راحتی کاربر در استفاده از سایت ( طراحی سایت واکنشگرا ) و … را شامل شود با عنوان سئو تکنیکال می شناسیم.
  • بازاریابی محتوا : محتوا پادشاه است، به فعالیت هائی شامل شناسائی موضوع و کلمات کلیدی ، تولید محتوای ارزشمند و آنالیز بازخورد محتوای تولید شده، تدوین استراتژی محتوا و لینک سازی درونی و … بازاریابی محتوا می گویند.
  • لینک سازی هدفمند : استفاده از دو روش فوق می تواند باعث رسیدن شما به صفحه اول گوگل باشد اما برای رقابت با رقبای قدرتمند و قدیمی تر باید در زمان مناسب اقدام به تیراژ آگهی و لینک سازی و … نمائید تا بتوانید جایگاه اول گوگل را فتح کنید.

آیا ابزارهای بررسی سئو رایگان پاسخگوی نیاز شما هستند؟

اگر شما نیز تجربه و شناخت کافی از ابزارها و نتایج به دست آمده و دانش لازم برای برنامه ریزی و تحلیل و انجام اقدامات لازم را دارید جواب مثبت است می توانید تا حدی از نیاز خود را با ابزارهای رایگان بر طرف نمائید، در غیر اینصورت ممکن است مرتکب اشتباهاتی هولناک شده و به یکباره از صفحات گوگل حذف شوید، پس حتما اگر قصد استفاده از ابزارهای رایگان را دارید ابتدا آموزش های لازم را بیاموزید.

در وبلاگ ما می توانید مقالاتی که در آنها ابزارهای رایگان و تجاری آنالیز سایت به همراه آموزش استفاده از آنها را بیابید و خوشحال می شویم از اینکه در نظر سنجی ها شرکت کنید.

تست سئو سایت به چه شکل انجام می شود؟

به مجموعه فرآیندهای تحلیل و آنالیز وب سایت شما در هر ۳ دسته بندی ذکر شده تست سئو سایت می گویند، این تحلیل و آنالیز نیاز به حدود ۳۰ ابزار مختلف دارد که بعضاً توسط خود موتورهای جست و جو نیز تهیه شده اند. اما تعدادی از آنها یا توسط ابزارهای تجاری قدرتمند موجود قابل انجام است یا میبایست مثل ما خودتان برنامه های لازم را نوشته باشید و از آنها استفاده نمائید.سپس با استفاده از تجربه و دانش خود در خصوص قوانین تعیین شده توسط موتورهای جست و جو اقدام به تحلیل و شناسائی خطا ها جهت رفع آنها، شناسائی نقاط قوت جهت تقویت و استفاده مناسب از آنها نمائید.

در فروشگاه مبنا می توانید افزونه ها و نرم افزارهای تولید شده گروه مشاوران مبنا جهت آنالیز و تست سایت که به صورت عمومی منتشر شده اند بیابید.

چه خدماتی در سئو سایت انجام می دهیم؟

سئو سایت فرآیندی زمانبر و پیچیده دارد و درآمدزائی بلند مدت نیز برای شما به همراه خواهد داشت.خدمات انحصاری گروه مشاوران مبنا در حوزه سئو بدین شرح می باشد :

  • مشاوره سئو سایت : در مشاوره سئو مشاوران ما طی چند جلسه آنالیز کاملی از وضعیت سئو سایت شما جمع آوری می کنند و در اختیار شما قرار میدهند، سپس راهکارهای عملی نیز برای شما تدوین می شود که می توانید از آنها جهت رسیدن به صفحه اول گوگل استفاده نمائید.
  • سئو صفحات داخلی سایت : از آنجا که ما ارائه دهنده خدمات طراحی سایت نیز هستیم تیم فنی گروه مشاوران مبنا می تواند تمامی آنچه برای سئو سایت در حوزه فنی طراحی سایت لازم است را برای شما اجرا نماید.
  • تولید محتوا : باتوجه به نیاز مبرم سئو به تولید محتوای استاندارد و تجربه های گذشته ما در گروه مشاوران مبنا می توانیم برای وب سایت شما محتوای استاندارد و بهینه سازی شده برای سئو سایتتان را ایجاد و در اختیار شما قرار دهیم.
  • پشتیبانی سئو : از آنجائی که سئو سایت یک فرآیند زمانبر است نیاز است به صورت دوره ای و پس از اجرای تغییرات مجدداً آنالیز های جدیدی از وضعیت سئو سایت تهیه و تحلیل شوند در پشتیبانی سئو ما برای شما به صورت دوره ای گزارشات لازم و راهکارهای عملی را مرحله به مرحله آماده خواهیم کرد.

قیمت سئو سایت چقدر است؟

سئو یک فرآیند بلند مدت است و با توجه به وضعیت رقبای شما هزینه های مختلفی را در بر خواهد داشت از این رو در صورتی که نیاز به سئو سایت خود دارید می توانید با ما تماس بگیرید و پس از بررسی قیمت پیشنهادی ما را دریافت کنید.

مطالب مرتبط با سئو سایت

مرداد ۲۱, ۱۳۹۸
دامین چیست؟ آموزش انتخاب دامنه سایت

دامین یا دامنه سایت چیست؟ آموزش انتخاب دامین مناسب

آموزش دامین و دامنه سایت و ویژگی های آن به همراه معرفی ابزارهای کاربردی رایگان جهت انتخاب بهترین نام برای دامنه سایت خود.
خرداد ۱۷, ۱۳۹۸
ساختار صفحات سایت : چگونه حداکثر تاثیر سئو را در صفحات وب سایت ایجاد کنیم ؟

ساختار صفحات سایت : چگونه حداکثر تاثیر سئو را در صفحات وب سایت ایجاد کنیم ؟

اگر موتورهای جست و جو ( گوگل ، یاهو و … ) مطالب صفحه شما را به درستی طبقه بندی نمایند ( در اصطلاح درک کنند). طبیعتاً جایگاهی مناسب به شما اختصاص خواهند داد. پس در صورتی که می خواهید سایت شما در جایگاهی مناسب قرار گیرد، فقط تولید محتوا خوب کفایت نمی کند. باید ساختار صفحات شما برای موتورهای جست و جو نیز قابل فهم باشد. ما به رعایت کلیه اصولی که باعث فهم بهتر موتورهای جست و جو از صفحات سایت شما می شود سئو داخلی سایت می گوئیم. توجه داشته باشید، با اینکه موتورهای جست و جو همواره در حال بهینه سازی الگریتم های خود هستند. اما این وظیفه شماست که به عنوان تولید کننده محتوا یا مالک یک سایت انها را در فهم بهتر و رتبه بندی مناسب سایت خود راهنمائی کنید. در نتیجه سایت شما رتبه بهتری به دست می آورد و شما به عنوان جایزه ترافیک مخاطبانی هدفمند و ارگانیک را از موتورهای جست و جو دریافت خواهید کرد. فهرست مطالب چگونگی بفهمیم ساختار مطالب صفحات سایت ما صحیح است همواره فرآیند منجر به نتایج بهتر می شود فرآیند سئو و تولید محتوای خود را ایجاد کنید مزایای استفاده از ساختار مناسب در صفحات […]
فروردین ۲۶, ۱۳۹۸
معرفی 6 ابزار تست سرعت سایت که همه سئو کاران از آنها استفاده می کنند

۶ ابزار رایگان سئو برای بررسی و تست سرعت سایت

در این مقاله می خواهم به شما 6 ابزار رایگان تست و بررسی سرعت سایت را معرفی کنم. چرا سرعت سایت عامل بسیار مهمی در سئو و طراحی سایت محسوب می شود؟ زیرا به گفته گوگل سرعت سایت در الگوریتمهای این شرکت جزو پارامترهای بسیار مهم محسوب می شود و سایت های سریعتر می توانند رتبه بهتری به دست آورده، در نتیجه تعداد بیشتری مخاطب نصیب آنها می شود. یکی دیگر از دلایل اهمیت سرعت سایت راحتی مخاطبان و کاربران است، در واقع هر چه سایت شما سریعتر باشد مخاطبان شما بیشتر دوست خواهند داشت مطالب شما را بخوانند و در صفحات مختلف سایت شما حرکت کنند و در نهایت تبدیل به مخاطبان وفادار و حتی مشتریان آنلاین خواهند شد. در واقع آرزوی مدیران سایت های موفق این است که سایتی سریعتر از سایر رقبا داشته باشند. توجه داشته باشید در این مقاله قصد ما این نیست که به شما آموزش افزایش سرعت سایت را بدهیم در واقع در این مقاله شما با 6 ابزار رایگان بررسی و تست سرعت سایت آشنا می شوید که از طریق آنها می توانید سایت خود را بررسی نموده و حتی بهینه شدن سرعت آن را در طول زمان تحت نظر قرار دهید. بهترین زمان جهت لود شدن سایت چقدر است؟ در واقع هرچه سریعتر بهتر اما از نظر متخصصان در حال حاضر اگر صفحات سایت شما کمتر از 2 ثانیه لود می شوند، سایت شما سرعت مناسبی دارد. آیا سرعت وب سایت مهم است؟
تماس با ما