سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو فرآیندی کاملا تخصصی است و می بایست در دراز مدت برای هر وب سایتی انجام گیرد و گرنه به مرور زمان وب سایت به اعماق اینترنت فرو خواهد رفت.
آموزش سئو یا بهینه سازی سایت به آموزش تکنیک های سئو داخلی On Page Seo و سئو خارجی Off Page Seo میپردازد.
سئو یا بهینه سازی سایت مجموعه اقداماتی را شامل میشود که موجب معرفی یک سایت به موتورهای جستجو شده و محتوای صفحات را برای موتورهای جستجو قابل درک می کند. از طرفی سئو با هدف افزایش تعامل با کاربران تلاش می کند تا محتوای تولید شده با کلمات جستجو شده توسط کاربران در حوضه مربوطه همخوانی کامل داشته باشد. به این ترتیب سئو به کابران در یافتن سایت و تعامل با سایت کمک می کند.
آموزش سئو در این سایت با هدف آموزش بازارایابی اینترنتی ارائه شده و تمام تکنیک های ارائه شده با هدف افزایش و گسترش توان سایت ها برای عرضه کالا و خدمات خود در اینترنت ارائه می گردد. رتبه های بالا در موتورهای جستجو یکی از موثرترین روش های بازاریابی اینترنتی می باشد و کارشناسان مختلف میزان تاثیر آن در مقابل سایر روش های بازاریابی اینترنتی را بیش از 40 درصد براورد کرده اند.
در آموزش سئو مواردی مانند نحوه یافتن کلمات کلیدی پر کاربرد. تحقیق کلمات کلیدی، نحوه تولید محتوا بر اساس کلمات کلیدی، بکارگیری کلمات کلیدی در عنوان و سر تیترها و محتوای صفحات، نحوه تنظیم محتوا بر اساس واژه های جستجو شده، روش های تولید لینک های داخلی در صفحات و نحوه تنظیم متن های لنگر شده در لینک ها، نحوه تبلیغ محتوا در شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها، وب سایت های همکاران، ایمیلها، تبلیغات کلیکی گوگل و... بحث خواهد شد.
هدف آموزش های ایجاد شده تبیین راهکارهای عملی برای سایت های ایرانی و کسب و کارهای ایرانی برای بازاریابی محصولات خود در اینترنت به واسطه رتبه بالاتر در گوگل و سایر موتورهای جستجو است.
در اغلب موارد سعی در بکارگیری مثال های فارسی شده است. مثال های که در آنها بکارگیری شیوه های نوین سئو را در سایت های فارسی بیان خواهیم کرد و برنامه ریزی برای به موفقیت رسیدن در هرکدام از روش های سئو را توضیح خواهیم داد.
آموزش های محتوا محور برای سئو ماندگار
با توجه به اهمیت بالای کیفیت محتوای تولید شده و بازاریابی محتوای تولید شده در سئو در تمام موارد نحوه تولید محتوای با کیفیت در راستای بحث مربوطه بیان خواهد شد. مثال : تحقیق کلمات کلیدی را با مثال هایی از سایت های فارسی و نحوه بکارگیری نتایج حاصل از تحقیقات کلمات کلیدی انجام شده برای تولید محتوای پر مخاطب را ارائه میدهیم.
آموزش های کاربردی سئو
با توجه به اینکه بسیاری از مقالات سئو بر اساس انجام تحقیقات تجربی نگاشته شده اند. در این سایت تلاش شده است تا ضمن استفاده از تجارب مفید در زمینه سئو در کشورهای مختلف این تجارب را در سایت های ایرانی به آزمون گذاشته و صحت و ثقم آنها را بررسی کنیم. از طرف دیگر با ترجمه مقالات معتبر سایت هایی مانند وبلاگ گوگل به مواردی از سئو بپردازیم که صحت آنها صد درصد مورد تائید بوده و نیازی به تجربه و آزمون و خطا در آنها نیست.
ترکیب هر دو روش در آموزشهای سئو موجب میشود که کاربران بتوانند براحتی بین روش هایی که کاملا تائید شده هستند و یا روش هایی که بصورت آزمون و خطا کشف شده اند یکی را انتخاب کنند و یا اینکه ترکیبی از هر دو روش را برای موفقیت بپیمایند.
جدیدترین مقالات آموزشی در زمینه سئو و بهینه سازی سایت که توسط کارشناسان محتوای سئو گروه مشاوران مبنا تولید می شوند را به همراه آزمایش ها و نکات حرفه ای SEO می توانید در این بخش مشاهده نمایید.